Android Chat Sohbet Programı

Android mirc chat programı ile mirc sohbet odalarına android işletim sistemli akıllı telefonlarınız ile giriş yapabileceksiniz.

Android mirc porgramını ilk kurduğunuzda herhangi bir sunucuya bağlanamayacaksınız. Öncelikle “Sunucu Ekle” kısmından aşağıda gösterilen ayarları yapmalısınız.

Başlık: Buyur.net
Host: irc.buyur.net
Port: (port kısmına bir şey yazmanız gerekmiyor “6667” portunu kendisi otomatik atayacaktır)
SSL kullan kutucuğuna tıklamamanız önerilir. Tıklarsanız giriş yapılan sunucunun güvenlik ağına takılabilir ve atılabilirsiniz.
Parola: (parola kısmını boş bırakıyoruz)
Rumuz: (rumuz kısmına girmek istediğiniz nicki/rumuzu belirtiyorsunuz)
Takma Ad butonuna tıkladığınız zaman daha önce Rumuz kısmına belirtmiş olduğunuz Nick kullanımda ise Takma Ad butonuna basıp daha önce eklemiş olduğunuz Nicke geçiyorsunuz.
Ident: Ident kısmındaki “yaaic” bölümünü dilerseniz “Buyur” olarak değiştirebilirsiniz.
Gerçek İsim: Bu bölümü “Buyur” ve/veya başka bir isimle belirtmeniz de fayda olacaktır.
Authentication: butonuna tıkladığımız vakit nickimizin şifresi var ise burada belirtiyoruz.
Kanallar: Kanallar kısmında ise her zaman giriş yaptığımız zaman bu alanda belirlediğimiz kanala girmemizi sağlayacaktır.
Komutlar: Komutlar alanında ise “oper”, “admin” veya helper isek burada sürekli kullanımda olan komutu kaydedip hızlı erişime sunmak için kaynak alanıdır.
Karakter Kümesi UTF-8 ayarını değiştirmeden “Kaydet” diyoruz ve başlangıç alanına tekrar döndüğümüzde ilk başta isim olarak belirttiğimiz “Buyur.net” sunucu ismine tıklayıp sunucuya bağlanıyoruz.

Program: Android mIRC
Kullanım: Ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir